ogrodzenia-jaroslaw.pl

Tanie ogrodzenie działki

Współczesne technologie ogradzania działek pozwalają nam naprawdę zaszaleć. Najpopularniejsze w ostatnim czasie są ogrodzenia murowane z kamienia naturalnego, którego nie powstydziłyby się średniowieczne zamki. Do tego dochodzą jeszcze kowalskie arcydzieła, czyli przęsła płotów ze stali kutej. Niestety, tego typu rozwiązania bywają zabójczo drogie, nawet jeśli planujemy wykonać tylko niewielkie ogrodzenie dookoła małej posesji. W przypadku dużych posesji budowa czegoś takiego byłaby po prostu zrujnowaniem całego budżetu. Dlatego trzeba zdecydować się na zdecydowanie skromniejsze i nieporównywalnie tańsze rozwiązania. Na szczęście nie musi to oznaczać rozwiązań złych, ponieważ wspomniany rozwój technologii budowlanych pozwala nam dzisiaj działać tanio i skutecznie, a nawet elegancko, ponieważ niektóre rozwiązania może nie będą imponujące, ale na pewno będą ładne.

Siatka ogrodzeniowaimages

Moda na ciekawe ogrodzenia spowodowana była w dużej mierze tym, że wszystkim znudzimy się stare ogrodzenia ze smolonej siatki przymocowywanej do betonowych słupków. Były one może nie najbrzydsze na świecie, ale nieciekawe, narażone na gnicie i do tego bardzo delikatne. Chcieliśmy czegoś wytrzymalszego i ładniejszego. Okazuje się jednak, że wytrzymałe i ładne mogą być właśnie ogrodzenia z siatki, jeśli tylko zastosujemy odpowiednie technologie zabezpieczające je przed korozją.
Tego typu ogrodzenia z siatki oparte są o serię słupków, najczęściej z metalu lub tworzyw sztucznych, które wkopywane są w ziemię w określonych odstępach. Najlepiej jest, kiedy mają betonowy fundament. Pomiędzy nimi rozpina się siatkę z odpowiednio splecionego drutu, który po fakcie pokrywany jest specjalnym polimerem chroniącym ją przed warunkami atmosferycznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Czasami cała siatka składa się po prostu z polimeru, chociaż tego typu rozwiązania traktuje się jako tymczasowe.
Dużą zaletą tego rozwiązania jest oczywiście bardzo niski koszt ogradzania dużych powierzchni, ale także to, że bez najmniejszych problemów można ogrodzenie stawiać samodzielnie. Jedna osoba jest sobie w stanie bez najmniejszych problemów poradzić z wszystkimi aspektami wykonania takiego płotu.

4Przęsła ogrodzeniowe

Swoistym rozwinięciem powyższego rozwiązania są płoty wykorzystujące specjalne przęsła ogrodzeniowe. Cała praca z nimi wygląda tak samo do momentu montażu słupków. Różnica polega na tym, że na słupkach muszą istnieć specjalne uchwyty do montowania przęseł. Różnica w koszcie słupków jest minimalna, praktycznie niezauważalna. Pojedyncze przęsła są montowane pomiędzy parą słupków zazwyczaj na śrubach. Pojedynczy segment jest tani, można go łatwo wymienić, a do tego takie elementy są ostatnio bardzo estetyczne. Do niedawna była to technologia służąca tylko i wyłącznie do ogradzania obiektów przemysłowych, a obecnie, po zaledwie niewielkich modyfikacjach, świetnie sprawdza się w domach i innych obiektach prywatnych.
Koszt związany jest przede wszystkim z tym, jakie prefabrykowane przęsło wybierzemy. Najczęściej wybiera się najtańsze elementy z maszynowo łączonych drutów, które są lekkie, ładne i wytrzymałe. Można tutaj jednak naprawdę zaszaleć. Tego typu prefabrykowane segmenty produkowane są w bardzo różnych opcjach i można spotkać się z naprawdę widowiskowymi, ale wciąż tanimi płotami.

Cokół

W przypadku takich tanich ogrodzeń trzeba jednak pamiętać, by siatki czy segmenty nie miały bezpośredniego kontaktu z ziemią. Będzie to bowiem powodować ich gnicie. Zabezpieczymy się przed tym murując niewielki betonowy cokół, który nie jest ani trudny do wykonania, ani tym bardziej specjalnie kosztowny. Wystarczy kilkanaście centymetrów.

Scroll To Top